4 דרכים בהן ChatGPT יכול לעזור לעסקים לצמוח

אין מישהו שכבר לא מכיר את ChatGPT. עבור חלקנו, הוא כבר הפך מזמן לחבר שתמיד שם בשבילנו, ללא שיפוטיות וללא אגו. הוא עונה לנו למיילים, עוזר לנו לבחור מתנת יום הולדת, ואם נבקש יפה הוא גם יסביר לנו את משמעות החיים.

אבל מה לגבי העסק? איך משתמשים בחבר החדש כדי לשווק את העסק? לבנות מוצרים או שירותים? בדיוק בשביל זה ריכזתי לכם דרכים שבהן אתם יכולים למנף את טכנולוגית ה-AI בעסק. 

רגע לפני שמתחילים

כמה דברים שיש לקחת בחשבון לפני שמחילים לעבוד עם הצ'ט:

1. תהיו כמה שיותר מדויקים וספציפיים

לכתוב לצט ג'ביטי פקודות זה החלק הקל. החלק המורכב יותר הוא לגרום לו להבין מה בדיוק אנחנו רוצים ממנו. בשביל להגיע לרמת דיוק גבוהה, אנחנו רוצים לכתוב לו באופן הכי ספציפי שאנחנו יכולים.

תפרטו כמה שיותר, וכמה שיותר ספציפי לגבי העסק. לאחר מכן, הפלט שתקבלו יהיה יותר הרבה יותר מדויק.

2. עדיף לעבוד עם ChatGPT באנגלית

אמנם אפשר לכתוב לצ'ט בעברית, אבל מהניסון שלי התוצאות לא יוצאות כמו שצריך. לכן עדיף לכתוב לו מההתחלה באנגלית ואז אפשר לתרגם במידת הצורך.

ילד יושב ליד מחשב

שיווק ותוכן

1. לבנות אסטרטגיית שיווק מ-0.

בין אם אתם עסק בתחילת הדרך שלא יודע איך להתחיל לפרסם בכלל או שאתם רוצים לשווק שירות חדש. ChatGPT יכול לעזור לכם לבנות אסטרטגיית תוכן מותאמת אישית.

אתם יכולים להתחיל בלבקש מ-ChatGPT מבנה בסיסי לתוכנית שיווק שכוללת ערוצי שיווק פוטנציאליים, יומן פרסום, רעיונות לתוכן ועוד.

לדוגמה, אתם יכולים לשאול אותו, "מהם ערוצי השיווק היעילים ביותר עבור מאמן כושר?" או "באילו אסטרטגיות שיווק אני יכול להשתמש כדי לקדם שירות ניקיון חדש ידידותי לסביבה?"

נשמע כמו משימה מרתיע? אל דאגה. העברתי הדרכה מקיפה על איך למנף את ChatGPT לבניית אסטרטגית שיווק מאפס. מוזמנים לשלוח לי הודעה כדי לקבל את הסדנה (ללא עלות).

מתוך הסדנה: איך למנף את העסק בעזרת AI
מתוך הסדנה: איך למנף את העסק בעזרת AI

2. יצירת תוכן:

ChatGPT יכול עזור לכם ליצור תוכן מסוגים שונים, כולל מאמרים לבלוג, ניוזלטרים, פוסטים לפייסבוק, סקריפטים לסרטון, תיאורי מוצרים ועוד.

אתם יכולים גם לאמן אותו ליצור תוכן בסגנון ובסטייל שלכם. עם זאת, חשוב לציין ש-ChatGPT עדיין לא מושלם, ולכן ייתכן שתרצו לבדוק את התוצרים שלו לפני שאתם משתמשים בהם.

באופן כללי, ל-AI עדיין יש דרך ארוכה לעבור לפני שהוא יוכל להגיע לרמת היצירתיות וסגנון הכתיבה האנושי. לכן, מומלץ להשתמש ב-ChatGPT ככלי ליצירת טיוטות, ולאחר מכן לעבור על הטיוטות ולשפר אותן על ידי הוספת הטאץ' האנושי.

באופן אישי, כתבתי עם הChat כבר יותר מ-500 מאמרי SEO עבור העסק שלי ועבור לקוחות. מה שעזר לי לחסוך לא מעט כסף על כותבי תוכן.

סיור מוחות (Mastermind):

ChatGPT יכול לעזור לכם לחשוב על רעיונות חדשים, לפתור בעיות ולחשוב על אסטרטגיות חדשות לעסק. לדוגמה, הנה כמה שאלות שאתם יכולים לשאול:

  • מה לעשות עם לקוח שלא רוצה לשלם?
  • איך לתמחר את השירות שלי?
  • אילו מוצרים דיגיטליים אני יכול לבנות לעסק שלי?
  • איך אני יכול להגיע לקהל יעד גדול יותר?

גם כאן חשוב לי לציין ש-ChatGPT הוא עדיין כלי, והוא לא יכול להחליף את שיקול הדעת שלנו. עם זאת, ChatGPT יכול לעזור לכם לחשוב על רעיונות חדשים, לפתור בעיות ולחשוב על אסטרטגיות חדשות לעסק.

כאן בסרטון אני מראה איך להוציא דרך ChatGPT 50 רעינות לתוכן:

פיתוח מוצר דיגיטלי עם ChatGPT:

ChatGPT יכול לעזור לכם ליצור מוצר דיגיטלי עבור קהל היעד שלכם. 

הנה כמה דוגמאות למוצרים דיגיטליים שאפשר ליצור:

  • קורס וידאו דיגיטלי
  • ספר דיגיטלי
  • מדריכים
  • סדנאות דיגיטליות

באופן אישי השתמשתי בChatGPT כדי שיעזור לי לבנות סדנה פרונטלית וסדנה אונליין.

התחלנו מלהגדיר את קהל היעד, מטרות לסדנה, הנושאים שאדבר עליהם ואורך כל נושא. לבסוף, יצאתי עם סדנה שמחולקת לפי לוח זמנים המפרט את הזמן המוקדש לכל נושא בסדנה.

בתמונה: אני בונה סדנה אונליין עם ה-Chat.

אז נסכם

בעצם, בואו נסכם עם ChatGPT:

לסיכום, ChatGPT מציע מספר רב של דרכים חשובות לשיפור וייעול העסק. מיצירת תוכן ושיווק ועד פיתוח מוצרים, כלי הבינה המלאכותית החזק הזה יכול להיות בעל ערך רב ושותף לפתרון בעיות. על ידי מינוף היכולות של ChatGPT, עסקים יכולים לחוות יותר פרודוקטיביות, ולמצוא פתרונות חדשניים לאתגרים מורכבים.

מעוניינים להשתמש בChatGPT בעסק? דברו איתי ואסייע לכם.