עסקים קטנים: 5 טיפים לקידום אתרים בתקציב מצומצם

עסקים קטנים רבים מאמינים שהשקעה ב- SEO יכולה להיות יקרה מדי. בעוד שדברים מסוימים אכן יקרים, כמו תשלום עבור כלים פרימיום או עבודה עם כותבי תוכן, ישנן דרכים רבות במחיר סביר וגם בחינם כדי לשפר את הדירוג של האתר שלכם בתוצאות החיפוש. 

במאמר הבא, אשתף חמישה טיפים שיעזרו לכם להתקדם בתוצאות מבלי לשבור את הכיס.

1. התמקדו ב- SEO לוקאלי

לדעתי, לא הרבה עסקים מבינים את הפוטנציאל של SEO מקומי/לוקאלי עבור העסק שלהם. קידום לוקאלי יכול להועיל מאוד לעסקים קטנים, מכיוון שהוא יכול לעזור לכם להופיע מול קהל שנמצא באזור שלכם.

ע"י פתיחת חשבון בGoogle My Business והאופטימיזציה הנכונה, תוכלו לשפר את הדירוג בתוצאות החיפוש המקומיות ולמשוך לקוחות נוספים באזור. 

אופטימיזציה ל (Google My Business (GMB

  • אמתו את החשבון: הצעד הראשון הוא לאמת את הרישום שלכם ב-GMB אם עדיין לא עשיתם זאת. בפרופיל הGMB שלכם תוכלו לבצע את ההנחיות עבור אימות העסק.
  • מלאו את פרטי העסק: הקפידו למלא את כל המידע הדרוש על העסק שלכם, כולל שם, כתובת, מספר טלפון, אתר אינטרנט ושעות הפעילות של העסק.
  • בחרו את הקטגוריות הנכונות: בחרו את הקטגוריות הרלוונטיות ביותר עבור העסק שלכם. זה יעזור לגוגל להבין במה העסק שלכם עוסק ולהתאים אותו לשאילתות חיפוש רלוונטיות.
  • הוסיפו תמונות וסרטונים: הוסיפו תמונות וסרטונים של העסק באיכות גבוהה, צלמו את המוצרים, השירותים ואת הסביבה הפיזית שלכם. זה יכול לעזור למשוך יותר לקוחות ולשפר את ההדירוג בתוצאות החיפוש.
  • עודדו לקוחות להשאיר ביקורות: עודדו את הלקוחות שלכם להשאיר ביקורות בפרופיל העסק שלכם. אתם יכולים לשלוח להם קישור המוביל ישירות לעמוד השארת הביקורת.
  • פרסמו עדכונים שוטפים: השתמש בGMB כדי לפרסם עדכונים שוטפים על העסק שלכם, כגון מוצרים או שירותים חדשים, מבצעים או אירועים.
  • ענו לשאלות והגיבו לביקורות: ענו לכל שאלה, הערה או דאגה בזמן ובמקצועיות. זה יכול לעזור לבנות אמון ואמינות עם הלקוחות שלך ולשפר את המוניטין המקוון שלכם.

סרטון שעשיתי בנושא GMB

2. מחקר מילות מפתח

מחקר מילות מפתח הוא שלב חשוב ב- SEO, והוא לא גם חייב להיות כזה יקר. השתמשו בכלים חינמיים של מחקר מילות מפתח כמו הכלי החינמי של גוגל או Ubersuggest כדי למצוא מילות מפתח וביטויים רלוונטיים לעסק שלכם. 

התמקדו גם במילות מפתח ארוכות (ביוטיי זנב ארוך) הספציפיות לעסק שלכם, מכיוון שלעתים קרובות קל יותר להתחרות עליהן מאשר מילות מפתח רחבות וגנריות.

3. בצעו אופטימיזציה לתוכן האתר שלכם

יצירת תוכן איכותי המותאם למנועי חיפוש הוא קריטי לSEO. תכללו את מילות המפתח שלכם בכותרות, תגיות המטא ובתכני האתר, אך אל תגזימו והשתמשו בהם יותר מדי (גוגל כבר לא כזה טיפש). 

ודאו שהתוכן כתוב היטב ומספק ערך לגולשים. בנוסף, השתמשו בקישורים פנימיים כדי לעזור למנועי חיפוש להבין את מבנה האתר שלכם.

4. השיגו קישורים חיצוניים

קישורים נכנסים מאתרים איכותיים ורלוונטיים יכולים לשפר את סמכות האתר ואת הדירוג בנועי החיפוש. אתם יכולים לפנות עסקים ואתרים אחרים בענף שלכם כדי לבדוק אם הם מעוניינים שתפרסמו מאמר אורח באתר שלהם. אתם יכולים גם ליצור תוכן שניתן לשתף כמו אינפוגרפיקה או מדריכים כיצד למשוך קישורים.

להלן מעל ל40 דרכים להשיג קישורים.

5. השתמשו במדיה החברתית

אמנם המדיה החברתית אינה משפיעה ישירות על הדירוג מנועי החיפוש, אך היא יכולה לעזור לכם להביא תנועה לאתר ולשפר את הנוכחות האינטרנטית שלכם.

שתפו את תוכן האתר בפלטפורמות כמו פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם ולינקדאין. ואל תשכחו לעודד את העוקבים שלכם לשתף את התוכן.

לסיכום

אני מקווה שעזרתי להפיג קצת את המיתוס שקידום אתרים הוא יקר. כפי שראיתם, ישנן דרכים חינמיות רבות שעסקים יכולים ליישם כדי לשפר את הדירוג ולמשוך יותר תנועה אורגנית לאתר.

אז אל תתנו לעלות של קידום אתרים להרתיע אתכם – עם קצת יצירתיות ומאמץ תוכלו להגיע לתוצאות מעולות ולהביא את העסק שלכם לשלב הבא!