6 צעדים פשוטים לשיפור מהירות חנות Shopify

אחד הדברים הגרועים ביותר עבור לקוחות זה אתרים איטייייים. לא רק שחנות איטית יכולה להוביל לחוויית משתמש גרועה אלא גם לגרום לירידה באחוזי ההמרות.

במדריך הבא, אשתף אתכם בשישה דרכים שיעזרו לכם להאיץ את החנות ולהפוך אותה לסילון. בואו נתחיל!

כמה מחקרים שמצאו קשר בין מהירות האתר להמרות:

שנייה לפני שנתחיל, בואו נבין רגע את החשיבות של חנות מהירה על פי כמה מחקרים:

  • מחקר של Akamai Technologies מצא כי עיכוב של שנייה אחת בלבד בזמן טעינת הדפים יכול להביא להפחתה של 7% בהמרות. קישור למחקר.
  • במחקר של גוגל, מצאו שככל שזמן הטעינה של הדף עובר משנייה אחת לשלוש שניות, ההסתברות לbounce (שיעור נטישה) עולה ב-32%. קישור למחקר.
  • מחקר של Unbounce מצא שעיכוב של מספר שניות בלבד יכול לגרום לירידה משמעותית בשיעורי ההמרה. הם גילו שעיכוב של שלוש שניות בלבד יכול לגרום להפחתה של 32% בהמרות. קישור למחקר.

"טוב יואב חפרת עם המחקרים, איך תאכלס לשפר את המהירות?!". אז להלן 6 דרכים שבאמצעותן אתם יכולים לשפר את זמן הטעינה והמהירות של החנות שלכם.

1. אופטימיזציה לתמונות ולסרטונים

דחיסת תמונות

יכול להיות שאתם כבר מכירים את השלב הזה מאלפי מדריכים שקראתם לפני. אבל בכל זאת, חשוב לא להתעלם ממנו. 

תמונות כבדות עם רזולוציה גבוהה יכולות לתרום לנראות החנות. אבל מצד שני, הן יכולות להאט את החנות שלכם, מהסיבה שלוקח להן זמן רב יותר להטען.

דחיסת תמונות מקטינה את משקל התמונות מבלי להקריב את האיכות, וגורמת להן להיטען מהר יותר.

כלי לדחיסת תמונות: Tinypng.

אם אתם מוכנים להקריב יותר את איכות התמונה בשביל להגביר את מהירות החנות. אני ממליץ לכם להשתמש בכלי: Image compressor. בעזרת ה-Image compressor תוכלו לשלוט באיכות התמונה ובכך להקטין יותר את משקל התמונה (יותר ממה שTinypng המעפן יכול להקטין).

לסרטון שעשיתי על הImage compressor: 

טעינה עצלנית / Lazy loading

Lazy Loading או בתרגום משעשע: "טעינה עצלנית" היא דרך שעוזרת להאיץ את האתר שלכם על ידי עיכוב הטעינה של אלמנטים מסוימים, כמו תמונות וגיפים עד שהמשתמש יזדקק להם. 

מתאפורה להמחשה: תחשבו על חנות מכולת שמעמיסה רק את המוצרים על המדפים שנמצאים בטווח הראייה שלכם ומעמיסה את השאר המוצרים תוך כדי תנועה בחנות.

באופן דומה, טעינה עצלנית טוענת רק את התמונות ואת האלמנטים הנראים תחילה על מסך המשתמש, במקום לטעון את כולם בבת אחת. 

טעינו מסוג זה יכולה לשפר משמעותית את זמן הטעינה של החנות שלכם, מכיוון שהדפדפן לא צריך לטעון את כל התמונות ושאר האלמנטים בבת אחת.

טעינה עצלנית לסרטונים / Lazy loading for videos

ניחשתם נכון, אפשר לעשות טעינה עצלנית גם לסרטוני וידאו בחנות. 

אז במקום לטעון את כל הסרטונים בדף בבת אחת, טעינת סרטונים עצלנית טוענת רק את הסרטונים שנמצאים תחילה בתצוגת המשתמש. מה שיכול להפחית במידה ניכרת את כמות הנתונים שיש לטעון, ולגרום לטעינת מהירה יותר של החנות.

הטמעה של טעינה עצלנית לסרטונים שימושית במיוחד עבור חנויות עם הרבה סרטונים, מהסיבה שסרטונים יכולים להיות קבצים גדולים שלוקח זמן רב לטעון אותם. 

החלפת גיפים בתמונות סטטיות

בחייאת, אם אתם רוצים שהאתר שלכם יהיה מהיר,אני ממליץ להיפטר מה-GIFS האלה. הם אולי מגניבים והכל, אבל הם רק מזיקים למהירות של החנות שלכם. 

במקום גיפים, תשמשו בתמונות סטטיות. (זה כמו לשדרג לסיב אופטי). 

2. הסרת פלאגינים / אפליקציות מיותרות

אני לא חושב שיש חנות שלא משתמשת היום באפאליקיצות. האפליקציות של Shopify יכולות להיות דרך מצוינת להוסיף פונקציונליות לחנות, אך הן יכולות גם להאט אותה. 

הסרה של אפליקציות שלא נמצאות בשימוש זאת דרך נוספת שתעזור בשיפור המהירות. הקדישו כמה רגעים בשביל לראות את כל האפליקציות והתוספים שהתקנם. אם יש אפליקציות שלא השתמשתם בהם זמן מה או שאתם לא צריכים אותם – מחקו.

3. שימוש בGoogle Tag Manager

לא רק שגוגל תאג מנג'ר עושה לנו סדר בכל קודי המעקב שיש לנו בחנות. זה כלי מעולה שגם שיכול לעזור לשפר את מהירות החנות על ידי הפחתת מספר התגים (סקריפטים) הנטענים באתר.

GTM בעצם מאפשר לנהל את כל הסקריפטים במקום אחד, מה שפחית את מספר הבקשות בדף. מה שבסופו של דבר מוביל לטעינה יותר מהירה של הדף.

4. צמצמו הפניות 301 (Redirects)

הפניות 301 משמשות אותנו כאשר אנחנו רוצים להפנות משתמש מכתובת אחת לכתובת אחרת. עם זאת, כל הפניה כזאת יוצרת בקשת HTTP נוספת ומוסיפה זמן נוסף לטעינת העמוד. 

תשתדלו למזער את השימוש בהפניות 301, שעלולות להאט את טעינת העמוד.

5. טפלו בקישורים שבורים

קישורים שבורים מתרחשים כאשר קישור באתר שלכם מוביל לדף שאינו קיים עוד. קישורים מסוג זה יכולים להאט את האתר שלכם על ידי יצירת בקשות HTTP נוספות.

בנוסף, קישורים שבורים מעלים את הסיכויים של גולשים לצאת מהאתר. כאשר משתמש מגיע לדף שאינו זמין, סיכוי סביר שהוא ילחץ על כפתור החזרה בדפדפן שלו.

6. בדקו את מהירות החנות באמצעות Google Pagespeed Insights

Google PageSpeed ​​Insights הוא כלי חינמי מבית גוגל המאפשר לכם לנתח את הביצועים של החנות ולקבל הצעות כיצד לשפר את המהירות שלה.

הכלי מנתח עמודים ספציפים ומספק ציון בסולם של 0 עד 100 הן לגרסת הנייד והן לגרסת המחשב. ציון גבוה מצביע על ביצועים טובים וזמני טעינה מהירים. ואם להיות יותר ספציפיים, הכלי מספק המלצות ספציפיות לאופטימיזציה, כגון אופטימיזציה של תמונות, הקטנת CSS ו-JavaScript, הפחתת מספר בקשות HTTP, וכו'…

ע"י יישום ההמלצות שהכלי מספק, תוכלו לשפר את הביצועים של החנות ולספק חווית משתמש טובה יותר. 

איך לבדוק את מהירות החנות עם Google PageSpeed ​​Insights:

1. הכנסו  ל- Google PageSpeed ​​Insights.

2. הזינו את כתובת האתר של הדף שברצונכם לנתח בשורת החיפוש.

3. לחצו על הכפתור "נתח / Analyze" כדי להתחיל בניתוח.

4. לאחר השלמת הניתוח, תקבלו ציון עבור הדף, יחד עם הצעות כיצד לשפר את הביצועים שלו.

שימו לב שאתם חוזרים על התהליך עבור דפים שונים בחנות כדי לקבל הבנה מקיפה על ביצועי החנות.

סרטון מהיר שבו אני מסביר איך לבדוק מהירות אתר:

שאלות נפוצות

מהו ציון מהירות טוב לחנות שופיפיי?

ציון מהירות טוב של חנות שופיפיי יחשב מעל ל-50 מתוך 100, וציון מהירות מעל 70 יחשב לציון מהירות אופטימלי.

למה חשוב לשפר מהירות של חנות שופיפיי?

שיפור מהירות של חנות שופיפיי חשובה מכיוון שהיא משפיעה ישירות על חווית המשתמש. טעינה איטית של דפים עלולה להוביל לאחוזי שיעורי נטישה גבוהים ולהמרות נמוכות.

איך לשפר את המהירות של חנות שופיפיי?

1. ביצוע אופטימיזציה לתמונות וסרטונים.
2. הסרת אפליקציות מיותרות.
3. שימוש בGoogle Tag Manager.
4. צמצום הפניות 301 (Redirects).
5. טיפול בקישורים שבורים
6. בדיקת מהירות החנות ע"י .Google Pagespeed Insights

מילים אחרונות

אז מה שנשאר זה רק ליישם את הדרכים הללו לשיפור זמני הטעינה והמהירות של החנות אי קומרס שלכם. אם אתם עדיין מתקשים לשפר את המהירות או שהצד הטכני זה פחות הצד שלכם – מוזמנים לפנות אלי. (: