מה זה קידום אתרים? (SEO) ולמה זה חשוב בכלל?

במהלך הנוודות שלי, הרבה שיחות מגיעות לשלב שבו שואלים אותי במה אני עובד. לרוב, כשאני אומר שאני עושה SEO, אנשים לא מבינים. לפעמים חושבים שאני אומר "CEO" או איזשהו ביוטי שרק הייטקיסטים מבינים. מה שאני עונה לרוב במצבים האלו זה שאני עוזר לעסקים להתקדם בתוצאות החיפוש בגוגל בביוטיים הרלוונטים לעסק. ואם עדיין לא מבינים אני מסביר בדוגמא.

נניח שיש לכם עסק שמוכר נרות בעבודת יד באינטרנט. יש לכם חנות יפיפיה ומהירה, תמונות מדהימות של המוצרים ותיאורים מושכים, אבל כשאתם מחפשים "נרות בעבודת יד" בגוגל, האתר שלכם לא מופיע בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש. כאן SEO נכנס לתמונה.

SEO זה אופטימיזציה למנועי חיפוש. במילים פשוטות יותר, SEO הוא תהליך של שיפור הנראות והדירוג של האתר שלכם בדפי תוצאות החיפוש (לדוגמא, תוצאות החיפוש של גוגל).

דוגמא לתוצאות החיפוש
דוגמא לתוצאות החיפוש

למה SEO חשוב?

הנה כמה סיבות מדוע SEO חשוב:

למשוך תנועה מדויקת יותר: כאשר מישהו מחפש מוצר או שירות בגוגל, הוא בדרך כלל מחפש לקנות או ללמוד עליו יותר. על ידי אופטימיזציה של האתר שלכם למילות מפתח רלוונטיות, תוכלו למשוך יותר תנועה נכונה לאתר שלכם – אנשים שממש מתעניינים במה שיש לכם להציע.

המשמעות היא שיש לכם סיכוי גבוה יותר להמיר מבקרים ללקוחות משלמים.

להקדים את המתחרים: אם האתר שלכם אינו מדורג בעמוד הראשון בתוצאות החיפוש, רוב הסיכויים שהמתחרים שלכם כן. על ידי השקעה בקידום אתרים, תוכל לשפר את דירוג האתר שלכם ולהקדים את המתחרים. בנוסף, אם האתר שכם מופיע בראש תוצאות החיפוש, זה נותן את הרושם שאתם עסק אמין.

הגברת מודעות למותג: ככל שהאתר שלכם יהיה גלוי יותר באינטרנט, כך יותר אנשים יהיו מודעים למותג שלכם. גם אם מישהו לא יבצע רכישה מהאתר שלכם מיד, הוא עשוי לזכור את המותג שלכם ולחזור בעתיד.

דוגמה לקינוח, נניח שאתם מנהלים עסק שמוכר חולצות בהתאמה אישית. כשמישהו מחפש "חולצות בהתאמה אישית" בגוגל, יש כנראה אלפי תוצאות. אבל אם האתר שלכם מופיע בעמוד הראשון בתוצאות החיפוש, סביר יותר שלקוחות פוטנציאליים ילחצו על האתר שלכם ויבצעו רכישה. ללא SEO, האתר שלכם עשוי להיקבר בעמוד 10 של תוצאות החיפוש, מה שאומר שתפספסו הרבה לקוחות פוטנציאליים.

יאאלה, איך אני מתחיל?

עכשיו כשאתם יודעים למה קידום אתרים חשוב, אולי אתם תוההים איך להתחיל עם זה. קודם כל, אל דאגה. לא צריך להיות גאון טכנולוגי או לדעת תכנות כדי לשפר את ה-SEO של האתר שלכם.

הנה כמה טיפים למתחילים:

מחקר מילות המפתח: התחילו במחקר מילות מפתח. חפשו מילות מפתח רלוונטיות שאנשים משתמשים בהן כדי לחפש את המוצרים או שירותים בתעשייה / נישה שלכם. אתם יכולים להשתמש בכלים חינמיים כמו Google Keyword Planner או Ubersuggest כדי למצוא מילות מפתח עם נפח חיפוש גבוה ותחרות נמוכה.

אופטימיזציה לתוכן האתר: לאחר שתהיה לכם רשימת מילות מפתח, הקפידו לכלול אותן בתוכן האתר שלכם (אבל אל תגזימו!). הכלילו את מילות המפתח בכותרות, תיאורים, בכתובת הURL ובגוף העמוד. בנוסף, ודאו שהתוכן שלכם איכותי ורלוונטי לקהל היעד שלכם.

בנו קישורים באיכות גבוהה: קישורים נכנסים הם קישורים מאתרים אחרים לאתר שלכם. ככל שיש לכם קישורים נכנסים איכותיים יותר, כך תהיה לאתר שלכם יותר סמכות בעיני מנועי החיפוש. אתם יכולים לבנות קישורים נכנסים על ידי פנייה לאתרים אחרים בתחום שלכם ולבקש קישור, או על ידי יצירת תוכן באיכות גבוהה שאתרים אחרים ירצו לקשר אליו.

עקבו אחר ההתקדמות שלכם: קידום אתרים הוא אסטרטגיה ארוכת טווח, ולכן חשוב להגדיר יעדים ריאליים ולעקוב אחר ההתקדמות שלכם לאורך זמן. השתמשו בכלים כמו Google Analytics או Ahrefs כדי לנטר את התנועה והדירוג של האתר שלכם.

זכרו, קידום אתרים אינו משימה חד פעמית – הוא דורש מאמץ ותחזוקה מתמשכת. אל תצפו לראות תוצאות בן לילה, אבל אם תתמידו בזה, תראו השתפרות לאורך זמן.

דוגמה לקינוח: בואו נחזור לעסקי החולצות המותאמות אישית. אם אתם רוצים לשפר את הSEO, אתם יכולים להתחיל במחקר מילות מפתח כמו "חולצות בהתאמה אישית", "חולצה בהתאמה אישית" ו"הדפסת חולצות בהתאמה אישית". לאחר מכן, תוכל לבצע אופטימיזציה לתוכן האתר על ידי הכללת מילות מפתח אלו בכותרות, בתיאורים ובגוף הטקסט. אתם יכולים גם לפנות לאתרים אחרים בתחום הבגדים או הדפוס ולבקש קישור לאתר שלכם. ואל תשכחו לעקוב אחר ההתקדמות שלכם לאורך זמן כדי לראות איך מאמצי SEO שלכם משתלמים.

קראו עוד בנושא: 5 טיפים לקידום אתרים בתקציב נמוך.

סיכום

לסיכום, קידום אתרים הוא היבט חשוב של שיווק דיגיטלי שעסקים מכל הגדלים צריכים להשקיע בו. על ידי אופטימיזציה של האתר שלכם למילות מפתח רלוונטיות, בניית קישורים נכנסים באיכות גבוהה ומעקב אחר ההתקדמות שלכם לאורך זמן, תוכלו לשפר את דירוג האתר במנועי החיפוש ולמשוך תנועה מדויקת יותר לאתר.

חשוב לזכור, קידום אתרים דורש התמדה ותחזוקה שוטפת. אבל אם אתם מוכנים להשקיע את העבודה, היתרונות יכולים להיות משמעותיים.

אם קראתם עד לכאן – שאפו! ואם SEO מעניין אתכם או אתם לא יודעים מאיפה להתחיל, תרגישו חופשי ליצור קשר.